TEPELNÁ ČERPADLA

Banner smile

 logo-daikin-2                                   

 

Vhodný typ tepelného čerpadla lze navrhnout prakticky pro každý dům. Předem je však třeba znát požadavky na vytápění domu a spotřebu teplé vody, i ve vztahu ke stávajícímu způsobu vytápění (radiátory, podlahové vytápění, elektrické konvektory apod.). Technik musí při své návštěvě vidět i rozvody elektřiny (jistič) a teplé vody. 

čerpadlo[2268]

Nabízíme tepelná čerpadla DAIKIN ALTHERMA, typ: vzduch - voda:

Vysokoteplotní čerpadlo DAIKIN Altherma, toto čerpadlo je určeno pro starší domky, které mají ustřední topení. Jelikož čerpadlo je schopno ohřívat vodu až na 80oC je možné jej použít i při typech domků, které mají radiatory tedy ústřední topení. Pořizovací cena je vyšší než u nízkoteplotního čerpadla. Na tepelné čerpadlo Daikin Altherma jde připojit solarní panely na ohřev teplé vody.

Nízkoteplotní čerpadlo DAIKIN altherma, toto čerpadlo je určeno pro novostavby, kde je možné vytápět domek podlahovým topením. Vystupní teplota vody může být až 55oC. Čerpadlo jde taky kombinovat se solárními kolektory, které se Vám postarají o ohřev teplé vody po celý rok. 

Pokud mate nejaké dotazy, rádi Vám je zodpovíme. Rádi Vám tento unikátní systém představíme i prakticky v chodu na realizacích, které jsme již zrealizovali.


Tepelná čerpadla se v současné době stávají nejvyhledávanějším zařízením k vytápění prostor a ohřevu vody. Je to zejména proto, že dokážou tepelnou energii ze vzduchu přeměnit přímo v teplo, čímž spotřebitel získá nezávislost na omezených zdrojích fosilních paliv a rostoucích cenách (např. za uhlí, plyn atp.). Vzduch je komoditou, kterou lze mít celý život bezplatně k dispozici.

Komfort a ekologie je u tepelného čerpadla prioritní stejně jako jistota pro budoucnost a energetická účinnost. Tepelné čerpadlo totiž vytápí domy energií získanou ze vzduchu a tím šetří náklady. A to bez přímých emisí CO2, stavebních úprav na domě nebo v zahradě, tiše a bez zápachu. Navíc jsou investiční náklady na tepelné čerpadlo ve srovnání s olejovým nebo peletovým zařízení zřetelně nižší.

Pro provoz čerpadla je potřeba pouze malý podíl proudu, kterým se vyrobí mnohanásobek topné energie. Z 1 kW elektrické energie tak lze získat 3 až 5 kW tepla z venkovního vzduchu zdarma. Je to tedy investice, která se skutečně vyplatí. I když je venku -20 °C, poskytuje čerpadlo příjemné teplo v celém vytápěním objektu. Naopak v horkých letních dnech může být čerpadlo použito i k chlazení vzduchu.

Pro novostavby doporučujeme nízkoteplotní tepelné čerpadlo „vzduch – voda“ zn. ALTHERMA (výrobce DAIKIN), které lze využít jak pro podlahové vytápění, tak i pro radiátory. Lze jím ohřívat také užitkovou vodu.

Pro starší domy, kde není podlahové vytápění a jsou ještě litinové radiátory, doporučujeme vysokoteplotní čerpadlo „vzduch – voda“ (také zn. ALTHERMA, výrobce DAIKIN). I jím lze ohřívat užitkovou vodu.

Rozdíl mezi oběma systémy je v teplotě vody, která se k vytápění ohřívá, což je patrné již z názvu. Vhodné řešení pro Váš dům můžete s námi konzultovat, rádi Vám poradíme. Připravíme Vám také projekt vhodného systému vytápění tepelným čerpadlem, spočítáme tepelné ztráty a zahájíme spolupráci s vodo-topenářskou firmou, se kterou provedeme odbornou montáž vybraného tepelného čerpadla. Provádíme záruční i pozáruční servis.

xxx

                               

 

Jakou dotaci mohu získat a na co?

Nová zelená úsporám > až 100 000 Kč na tepelné čerpadlo a nově také až 60 000 Kč na vytápění klimatizací.

 • Při výměně starého kotle na tuhá paliva (I. a II. emisní třídy), lokálního topidla nebo alespoň 2 roky starého elektrokotle či přímotopů získáte zpět až 50 % nákladů (max. 100 000 Kč).

 • Při výměně plynového kotle za tepelné čerpadlo, které ale musí sloužit i k ohřevu teplé užitkové vody s účinností alespoň A+, můžete získat až 50 000 Kč.

 • Nově máte možnost získat podporu i na vestavnou (splitovou) klimatizaci, pokud je hlavním zdrojem vytápění v rodinném domě, a to až 60 000 Kč.

 • O dotaci může požádat kdokoliv, bez omezení výše příjmů domácnosti.

 • O dotaci můžete požádat, pokud jste vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného či bytového domu, bytové jednotky nebo trvale obývaného rekreačního objektu. 

 • Nevyhovující kotle a topidla na tuhá paliva je nutno nahradit novým zdrojem do 1. září 2024, kdy bude jejich provoz zakázán.

 

  

PROČ SI VYBRAT HAVOG spol. s r. o.

 • Navrhneme řešení, které bude fungovat.
 • S námi dopředu víte, kolik zaplatíte.
 • Zdarma za vás vyřídíme dotaci.
 • Doporučíme vám spolehlivé zařízení.
 • Poskytujeme prodlouženou záruku na celý výrobek - 7 let.
 • Máme za sebou stovky montáží
 • Jsme malá rodinná firmy s zodpovědným přístupem

CO SE BUDE NÁSLEDOVAT PO VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE

 • Do 2 dnů se vám ozveme s detaily k nabídce.
 • Do e-mailu vám na základě vašich požadavků zašleme orientační cenovou nabídku na dodávku a montáž čerpadla.
 • Zjistíme, na jakou dotaci máte nárok, a vyřídíme ji za vás zdarma.

 

 

 

 

 

 

 

Dotaci na čerpadlo za vás vyřídíme zdarma.

Na pořízení tepelného čerpadla je možné využít státní příspěvek ve výši až 100 000 Kč – a to při výměně starého kotle na tuhá paliva (I. a II. emisní třídy), lokálního topidla (např. kamen na uhlí) nebo alespoň 2 roky starého elektrokotle či přímotopů. Pojďte do toho s námi. Dotaci za vás vyřídíme ZDARMA a na čerpadlo dáváme záruku 7 let!

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.