Fotovoltaika

Fotovoltaika Viessmann

 

Výroba vlastní elektřiny s fotovoltaickými moduly Viessmann

Jádrem fotovoltaického nebo zkráceně FV zařízení jsou fotovoltaické moduly. Skládají se z velkého počtu solárních buněk. V každé jednotlivé buňce dochází k takzvanému fotoelektrickému jevu, kterým se sluneční světlo mění v elektrickou energii. Přitom lze rozlišovat různé druhy modulů: takzvané monokrystalické a polykrystalické modely. V čem se ale liší a pro koho se hodí jaké moduly?

 

Druhy, konstrukce a fungování FV modulů

Výroba elektřiny ve fotovoltaickém modulu principiálně funguje přes různě dotované úrovně v solární buňce. To znamená, že atomy křemíku, ať již monokrystalické nebo polykrystalické, jsou ve stabilní krystalické struktuře. Při výrobě solárních buněk se přimíchávají cizí atomy. To vede k tomu, že v horní vrstvě se nacházejí volné elektrony. Odborníci zde hovoří o n-dotované vrstvě. Ve spodní vrstvě buňky je naopak příliš málo elektronů (p-dotovaná vrstva). Zde je možné hovořit také o kladně nabitých dírách.

Mezi nimi je mezní vrstva. Elektrony putují shora dolů na volná místa – p-n přechod. Když nyní na fotovoltaický modul dopadnou sluneční paprsky, pohybují se elektrony zpět k nyní nenasyceným atomům v horní vrstvě n. Na povrchu a na zadní straně modulů se nacházejí kovové kontakty. Přes ně jsou tyto elektrony odváděny a přiváděny do elektrického obvodu.

Viessmann obrazek

 

Mono- a polykrystalické moduly

Výroba fotovoltaických modulů se podobá. Původ obou typů je v křemíkové tavenině. V případě monokrystalické varianty se však z tekutého křemíku vytahují jednokrystalové tyče. To vede k obzvláště hladkému povrchu. Pro polykrystalické moduly se naproti tomu odlévají bloky. Při tvrzení zde vznikají spíše nehomogenní krystaly. Ty se následně řežou na plátky.

Ale neliší se pouze ve výrobě. Monokrystalické moduly Vitovolt jsou všechny černé a vykazují výkon až 325 Wp. Polykrystalické modely jsou tmavě modré a dosahují výkonů do 285 Wp. Wp znamená Watt peak a popisuje maximální výkon za testovacích podmínek.

Speciální vlastnosti fotovoltaických modulů Vitovolt od firmy Viessmann

Pokud se rozhodnete pro modely Vitovolt 300 společnosti Viessmann, můžete profitovat z těchto výhod:

● vysoké hodnoty výkonu
● nekompromisní kvalita
● rozsáhlé produktové a výkonové záruky
● plusová výkonová tolerance při expedici až 5 Wp
● pro rodinné a bytové domy, stejně jako pro komerční a průmyslové objekty
● optimální hotspot ochrana
● silné fungování při slabém světle
● fólie s výbornou odolností proti teplu a stárnutí
● celohliníkový rám
● kvalitní těsnící materiály s lepením s dlouhou životností

 

Elektřina ze slunce

8,5 m² fotovoltaické plochy postačuje k pokrytí průměrné spotřeby elektřiny občana České republiky. Více o solární energii se můžete dočíst v článku: Co všechno může pohánět solární energie?.

 

Fotovoltaické panely

S instalací fotovoltaického zařízení od firmy Viessmann se může stát každý výrobcem vlastní elektrické energie. U vlastní spotřeby je finančně zajímavá přeměna bezplatné sluneční energie v elektřinu, ve spojení s akumulátory fotovoltaické systémy přináší rovněž nezávislost na veřejné elektrické síti. Během výroby elektrické energie fotovoltaický solární panel neznečišťuje životní prostředí. Cena vysoce kvalitních fotovoltaických panelů je zároveň velmi atraktivní.

 

 

15letá záruka na fotovoltaické panely Viessmann

Pro systém fotovoltaických panelů platí od 1. května 2022 prodloužená 15letá záruka Viessmann.

Garantovaný výkon po 25 letech: min. 80 % 

Lineární garantovaný výkon po 25 letech provozu min. 80 %.

 

Předpoklady:

Fotovoltaický systém musí splňovat podmínky ve smyslu projekčních podkladů firmy Viessmann.

Elektrické energie je stále větší nedostatek a bude docházet k neustálému zdražování. Fotovoltaické panely jsou správnou volbou a jistotou v rámci dodávek energií pro Vaše bydlení nebo firmu.

Řešení na míru

Navrhneme vám FV sestavu přesně dle potřeby vaší domácnosti. Pojistěte se proti růstu cen energií a buďte částečně nezávislí díky vlastní fotovoltaické elektrárně.

 

O vše se postaráme

Zajistíme vám instalaci fotovoltaiky na míru, včetně zajištění dokumentace a vyřízení veškeré administrativy. U fotovoltaik pro RD navíc garantujeme získání dotace.

 

1. S fotovoltaikou ušetříte a pokryjete až 70 % spotřeby
S instalací fotovoltaické elektrárny hned poznáte rozdíl při placení záloh na energie. Správně nastavená elektrárna je schopna pokrýt i 70 % spotřeby domácnosti. Ze sítě tedy můžete odebírat například jen 30 % elektřiny a výrazně tak ušetřit. 

Zdá se vám to jako teoretizování? Představte si, že ročně platíte za elektřinu 60 000 Kč. Pokud byste náklady snížili o 70 % pořízením fotovoltaiky, ročně byste uspořili 42 000 Kč. Skutečně velká úspora, nemyslíte? A to se bavíme pouze o roční úspoře. 

 

 

 
 • Řadit dle:
 • 4 položek celkem

Stránka 1/1

 • ViessmannNovinka
  VITOVOLT 300 4,86/3 - 4,86 kWp, 3-fázové systémy Monokrystalické panely VITOVOLT 300 _ Standard/Black Frame _ Jmenovitý výkon 375 až 490 Wp _ Panel s monokrystalickými...
  Dostupnost:Na dotaz
  Kód:438
  Značka:Viessmann
  Záruka:25
  VITOVOLT 300 4,86/3
  383 156 Kč bez DPH
  440 629,40 Kč
 • ViessmannNovinka
  VITOVOLT 300 6,08 kWp. 3-fázové systémy Monokrystalické panely VITOVOLT 300 _ Standard/Black Frame _ Jmenovitý výkon 375 až 490 Wp _ Panel s monokrystalickými křemíkovými...
  Dostupnost:Na dotaz
  Kód:439
  Značka:Viessmann
  Záruka:25
  VITOVOLT 300 6,08/3
  407 412 Kč bez DPH
  468 523,80 Kč
 • ViessmannNovinka
  VITOVOLT 300 8,10 kWp. 3-fázové systémy Monokrystalické panely VITOVOLT 300 _ Standard/Black Frame _ Jmenovitý výkon 375 až 490 Wp _ Panel s monokrystalickými křemíkovými...
  Dostupnost:Na dotaz
  Kód:440
  Značka:Viessmann
  Záruka:25
  VITOVOLT 300 8,10/3
  446 578 Kč bez DPH
  513 564,70 Kč
 • ViessmannNovinka
  VITOVOLT 300 9,72 kWp, 3-fázové systémy Monokrystalické panely VITOVOLT 300 _ Standard/Black Frame _ Jmenovitý výkon 375 až 490 Wp _ Panel s monokrystalickými křemíkovými...
  Dostupnost:Na dotaz
  Kód:441
  Značka:Viessmann
  Záruka:25
  VITOVOLT 300 9,72/3
  482 448 Kč bez DPH
  554 815,20 Kč